Akcesoria do smartfonów

Jeszcze jakiś czas temu, do smartfona wystarczyła nam ładowarka, słuchawki i ewentualnie jakieś proste etui. Dzisiaj rynek zalewa ogrom różnych akcesoriów. Niektóre z nich są pożyteczne na co dzień, inne są ciekawym gadżetem, a jeszcze inne są całkowicie zbędne.
Dzisiaj rządzi świat social mediów, a nieodłączną ich częścią są selfie, czyli autoportrety wykonane za pomocą urządzenia trzymanego w ręce. Przydatnym gadżetem do smartfona może okazać się selfiestick, czyli kijek do selfie. Jest to rodzaj ręcznego statywu, który pozwala na uchwycenie szerokich ujęć za pomocą regulowanego wysięgnika. Świetne urządzenia proponuje dla smartfonów Huawei. Selfie Stick Huawei AF14 daje możliwość robienia zdjęć bez samowyzwalacza. Co ważne uchwyt jest kompatybilny z wszystkimi urządzeniami z systemem Android i iOS.
Jako, że smartfon pełni również funkcję nawigacji samochodowej, przyda się uchwyt na szybę. Samsung EE-V200SA to uchwyt przygotowany dla wszystkich smartfonów z serii Galaxy. Da się go zamocować do szyby i deski rozdzielczej, a obrotowa głowica pozwala na regulację kąta nachylenia.
Jednym z ciekawszych gadżetów do smartfonów jest mobilna, bezprzewodowa drukarka. LG stworzyło urządzenie, które pozwala na wydrukowanie fotografii bezpośrednio ze smartfona. Niewielką i lekką drukarkę można wszędzie ze sobą zabrać, nie będą też potrzebne kable, bowiem łączy się z telefonem za pomocą NFC lub Bluetooth. Nie zużywa tuszu, natomiast będzie potrzebny specjalny papier z barwnikiem, który pod wpływem ciepła uwydatni kolory. Jest to gadżet z serii niekoniecznie potrzebnych na co dzień, nie należy też do tanich.
Warto również przyjrzeć się smartwatchom. Najpopularniejsze obecnie na rynku opaski z serii Samsung Gear świetnie sprawdzają się nie tylko jako zegarek, ale również jako monitor aktywności. Samsung Gear Fit 2 z wbudowanym modułem GPS posiada system mierzenia kroków oraz pulsometr. Smartwatche są przede wszystkim rozszerzeniem smartfona. Wyświetlają się na nim powiadomienia, można też wykonywać rozmowy telefoniczne.
Rynek akcesoriów dla smartfonów jest niezwykle szeroki. Każdy znajdzie coś dla siebie: od padów game’ingowych, przez rzutniki, po drukarki do zdjęć. Smartfony nie służą jedynie do prowadzenia rozmów; dzisiaj są ważnym narzędziem biznesowym i lifestylowym.