Etui do zadań specjalnych

Czasem zwykłe silikonowe etui na telefon nie wystarczy, by uchronić go przed uszkodzeniami. Rodzaj wykonywanej pracy lub aktywność fizyczna może powodować, że smartfon może być narażony na wypadki. Z pomocą nadchodzi etui pancerne.
Jeśli zależy wam na ochronie swojego smartfona przed uszkodzeniami mechanicznymi nawet w ekstremalnych warunkach, warto zdecydować się na etui pancerne. Wykonane jest ono z termoplastycznego tworzywa, dzięki czemu dopasowuje się do telefonu. Dodatkowo na bokach posiadają wypustki, które amortyzują urządzenie w razie wypadku. Większość modeli wyposażonych jest dodatkowo w funkcjonalny stojak Dzięki nóżce, etui może pełnić funkcję podstawki. Bardzo popularne są etui pancerne dla flagowych smartfonów. Na przykład do Huawei P9 można dokupić etui pancerne Love Mei, które jest wykonane z aluminium, silikonu i szkła. Telefon jest cięższy, ale też świetnie zabezpieczony przed zarysowaniami, a nawet stłuczeniami.
Etui pancerne kojarzą się z grubymi, topornymi i czarnymi obudowami. Naprzeciw temu wyszła marka Spigen, która oferuje delikatne i kolorowe obudowy. Na szczególną uwagę zasługuje seria Thin Fit wykonana z tworzywa polikarbonowego. Są bardzo cienkie, dzięki czemu telefon nie będzie ciężki, a jednocześnie świetnie chronią przed uszkodzeniami. Dużą popularnością cieszą się również etui marki Verus. Składają się one z dwóch warstw: powłoki z usztywnionego TPU oraz PC. Świetnie amortyzują upadki, dzięki czemu ryzyko powstania w ten sposób uszkodzeń, znacznie maleje.
Również dla iPhone znajdą się etui pancerne. Na przykład dla iPhone 7 Plus świetnie sprawdzi się UAG Plasma Series. Obudowa wykonana jest z poliwęglanu oraz elastycznego TPU, posiada również antypoślizgowe wstawki z tyłu obudowy. Etui doskonale chroni smartfon przed uszkodzeniami i zarysowaniami. Co ciekawe, producent chwali się, że jakość obudowy została potwierdzona w testach wojskowych.
Jeśli więc masz pecha i Twój smartfon już kilka razy był rozbity, a może masz ekstremalną pracę lub hobby, nie warto narażać swojego smartfona. Na rynku można znaleźć wiele ciekawych ofert etui pancernych, które doskonale ochronią Twój telefon nawet w najcięższych warunkach.