Jak zabezpieczyć ekran w smartfonie?

Pamiętacie kultową, niezniszczalną Nokię 3310? Była całkowicie odporna na urazy. Na dzisiejsze smartfony trzeba zwracać szczególną uwagę, ponieważ bardzo łatwo o uszkodzenia. Najczęstszą przyczyną oddania telefonu do serwisu jest zbita szybka lub niedziałający wyświetlacz. Jak o niego dbać?
Wyobrażacie sobie, że kupujecie nowy smartfon i nie stosujecie żadnej ochrony na ekran? My nie. Na szczęście producenci szybko zorientowali się, że ekrany bardzo często ulegają uszkodzeniom i oferują nam szereg możliwości ochrony wyświetlacza. Najtańszą, ale też lekko zapomnianą formą jest zastosowania folii poliwęglanowej. Największą popularnością cieszyła się kilka lat temu, jednak wciąż jest dobrą ochroną na ekran. Na znanych serwisach aukcyjnych można kupić folię do Nokii Lumii 535 już za 1 zł, natomiast do iPhone 7 za 1,99zł. W przeciwieństwie do szkła hartowanego nigdy się nie rozbije, natomiast w razie upadku telefonu, zachodzi niższe prawdopodobieństwo rozbicia ekranu. Skutecznie też chroni przed zarysowaniem ekranu przez klucze czy inne przedmioty.
Warto jednak zdecydować się na folię znanego producenta, który daje nam gwarancję na ochronę telefonu. Tym bardziej, że folie są przystosowane do najnowszych modeli smartfonów, nawet tych z zaokrąglonymi bokami. Świetnym przykładem jest folia 3mk ARC 3D do Huawei P10 Plus. Kosztuje trochę więcej niż zwykła folia, ale też oferuje więcej. Wyprodukowana w technologii Full-Form, posiada właściwość Self-Heal. To znaczy, że samoregeneruje powstałe zarysowania.
Największą popularnością obecnie cieszy się szkło hartowane. W przeciwieństwie do folii może się zbić, jednak zapewnia większą ochronę dla ekranu. Na przykład szkło hartowane Puro do iPhone 6, nie dość, że jest prawie niewidoczne (grubość 0,33mm), to też jest prawie całkowicie odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Dodatkowo posiada oleofobową powłokę, która zapobiega pozostawaniu śladu palców na ekranie. Szkła hartowane ochraniają smartfon nie tylko przed zarysowaniami, ale ograniczają możliwość powstania uszkodzeń w momencie upadku czy uderzeń.
Nie ważne na jaką metodę ochrony się zdecydujecie, ważne, żeby zabezpieczyć ekran przed niepożądanymi działaniami. Być może folia i szkło nie uchronią całkowicie od uszkodzeń, ale na pewno zminimalizują straty.