Rodzaje pokrowców na telefon

Kiedy w naszym posiadaniu znajdzie się nowy smartfon, jedna z pierwszych rzeczy o której myślimy, to jak go zabezpieczyć przed uszkodzeniami mechanicznymi. Oprócz folii lub szkła na ekran decydujemy się również na zabezpieczenie tylnej części urządzenia.
Producenci oferują szeroki wachlarz zabezpieczeń. Na rynku można spotkać się z jelly case, czyli tak zwanymi pleckami, kaburami, etui, pokrowcami czy bumperami, czyli ochronkami montowanymi na krawędziach. Trzeba jednak zaznaczyć, że choć mogą zminimalizować efekt upadku, to jednak nie uchronią sprzęt całkowicie od uszkodzeń.
Jelly Case lub plecki, to silikonowa obudowa zakładana na tylną część smartfona, która ochroni również boczne krawędzie. Producenci oferują różne wzory i kolory, dlatego to etui będzie pełniło dodatkową funkcję estetyczną. Im grubszy silikon, tym lepiej ochroni telefon. Tego typu obudowa świetnie zabezpieczy urządzenie przed zarysowaniami, a także przed uszkodzeniami spowodowanymi upadkiem na tylną część smartfona.
Na rynku można spotkać również futerały typu „wsuwka”. Są one dość nieporęczne dla osób często korzystających ze swoich urządzeń. Żeby skorzystać z telefonu, trzeba go wysunąć z kieszeni. Trzeba pamiętać, że o wyjęciu, smartfon jest niechroniony, a to właśnie w trakcie używania dochodzi do najczęściej do upadków.
Bardzo popularne są etui z klapką. Dzięki niej cały smartfon jest chroniony, a żeby z niego korzystać, wystarczy odchylić klapkę. Może ona pełnić też funkcję podpórki, która przyda się przy oglądaniu materiałów wideo. Niektórzy producenci, np. Samsung, oferują etui z klaką z dodatkowym funkcyjnym okienkiem. Pokrowiec Samsung S-View Standing Cover pozwala na korzystanie ze smartfona bez odchylania klapki. Przez okienko widać powiadomienia, czas, można też prowadzić rozmowy.
Decydując się na zakup etui warto skorzystać z oferty znanego producenta. Koniecznie trzeba przyjrzeć się materiałowi, z jakiego została wykonana ochrona. Pokrowiec wykonany z cienkiego plastiku będzie pełnił raczej funkcje estetyczne niż ochronne, tak samo jak te wykonane ze skóry lub materiałów skóropodobnych. Dobrze sprawdzą się etui wykonane z silikonu, poliwęglanu i włókna węglowego.